PIKATEC - NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY

Ceramic nebo Diamond?​

Řada Diamond je vyvinuta takovým způsobem, aby splnila ta nejpřísnější kritéria. V rámci svého složení je schopna čelit extrémním podmínkám. Pokud hledáte tu nejlepší ochranu pro váš vůz, řada Pikatec Diamond je určena přesně pro Vás.
Řada Ceramic byla vyvinuta z řady Diamond, její složení je nastaveno tak, aby kosmetika mohla být cenově dostupnou pro každého. I přes tyto úpravy samozřejmě disponuje fantastickými vlastnostmi.

Vlastnosti nanosmetiky Pikatec Ceramic a Pikatec Diamond: Obě dvě verze, tedy Ceramic i Diamond obsahují nanočástice křemíku a zirkonu, nicméně v řadě Diamond jsou tyto nanočástice obohaceny ještě o nanočástice titanu a další chemické látky. Toto obohacení vede ke zvýšení ochranných vlastností o desítky procent v porovnání s řadou Ceramic Řada Diamond disponuje oproti řadě Ceramic lepší přillnavosti a jemností. Níže je zobrazené grafické porovnání.

Pikatec Ceramic a Pikatec Diamond

Údržba vozu po aplikaci PIKATEC

Nanokosmetika Pikatec byla vyvinuta za účelem dlouhodobé ochrany povrchů, s cílem ušetřit čas a peníze za náročnější údržbu, ruku v ruce se snížováním samotných nároků na frekvenci ručního mytí a čištění.

Tímto bylo docíleno, že není nutno ošetřené povrchy „čistit se stejnou vervou“, jako před samotným ošetřením nanoskometikou PIKATEC. Vyhlazený povrch je odpudivý proti prachu, vodě atd. Pakliže se na povrch dostanou částice nečistot, je dostačující povrch otřít jen hadrem namočeným v teplé vodě. V případě rozsáhlejších mastnot stačí použít slabý koncentrát Pikatec Shampoo na exteriér vozu a na interiér Pikatec Clean Surface na Interiér vozu, samozřejmě kromě ochranných politur na kůži a textil.

Na exteriér či interiér nikdy nepoužívejte brusné (pískové) čistící prostředky jako CIF! Rozhodně není nutné či žádoucí drhnout jakýkoliv povcrh touto cestou, jelikož na povrchu nedrží a do struktury laku se tyto nežádoucí nečistoty nedostanou!

Po několika měsících je nutné povrch umýt silným koncentrátem prostředku Pikatec Shampoo či povrch očistit kosmetikou Pikatec Clean Surface, tím dociílte obnovení vrstvy Pikatec a uvedete jej do stejného stavu jako po samotné aplikaci nanokosmetiky Pikatec

V případě dočasné nefunkčnostni hydrofobity se není nutné děsit, že ochranná polituru z povchu zmizela, pouze se na povrchu usadila mastnota (drobné nečistoty v podobě například popílku či uhlíku) v této situaci je nutné povrch řádně odmastit silnějším koncetrátem Pikatec Shampoo či očistit povrch kosmetikou Pikatec Clean Surface jak je popsáno výše.

Lak vozu pod mikroskopem před aplikací PIKATEC a po aplikaci PIKATEC

Níže uvedené obrázky pocházejí z elektronového mikroskopu, slouží pro představu o tom jak funguje svět nanočástic, rovněž je z nich patrné jak vlastně celá politura na ošetřeném vozidle, vůči neošetřenému funguje.

Lak

Čerpáno z obsahu webových stránek www.pikatec.cz , veškeré další a rozsáhlejší informace k této nanotechnologii,naleznete přímo na těchto stránkách výrobce nanokosmetiky PIKATEC.